foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

07.06.2019 r. Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Turznie przystąpiła do IV edycji  ogólnopolskiej akcji - " Jak nie czytam, jak czytam". Inicjatorem i organizatorem corocznego wspólnego czytania jest biblioteka szkolna, a przyłączają się Biblioteki Publiczne z Turzna i Gostkowa, pomagając przygotować oprawę tego wydarzenia. Akcja promuje czytelnictwo, gdyż  książka to odskocznia, podróż, świat wyobraźni, zabawa najpiękniejsza i najbardziej rozwijająca. Już Cicero powiedział, że  „Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach”.  W naszej wspólnej zabawie z książką uczestniczyło 224 uczniów z oddziałów przedszkolnych, klas I – VIII szkoły podstawowej, uczniowie trzecich klas gimnazjalnych, nauczyciele i dyrektorzy oraz panie z bibliotek publicznych i przedstawiciele Gminy Łysomice. Łącznie 249 osób. W związku ze sprzyjającą pogodą  tegoroczne czytanie miało formę „pikniku  na kocyku” z książką i wspólnym czytaniem oraz recytacją wierszy. O godz. 9.50 wszyscy spotkaliśmy się na boisku sportowym ”Śnieżka”, które w 2007 roku  sponsor zbudował w nagrodę za zwycięstwo naszych uczniów w ogólnopolskim konkursie plastycznym pod hasłem „Kolorowe boiska”. O godz. 10.00 przystąpiliśmy do ogólnopolskiego  bicia rekordu w jednoczesnym czytaniu. Urozmaicona forma bardzo się wszystkim podobała . Na zakończenie wszyscy uczniowie częstowali się cukierkami zakupionymi przez gminę.

Anna Cenkała

Galeria

Program przedszkolnej edukacji antytytoniowej

„Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami”

Klimatyczna klasa

Nie pal

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa im.F. Chopina w Turznie Rights Reserved.