foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Dnia 15.05.2019r. o godz. 6:40 zebraliśmy się przed szkołą, aby wyjechać na długo wyczekiwaną wycieczkę do Krakowa. Wszyscy cieszyliśmy się, że wreszcie nastał ten dzień. Po kilku godzinnej podróży pełniej wrażeń dojechaliśmy do Krakowa. Następnie udaliśmy się zwiedzać Zamek Królewski. Mimo iż nie dopisała nam pogoda, zobaczyliśmy wiele cudownych miejsc tj. Rzeźba z brązu Smoka Wawelskiego, Sukiennice, największe dzwony w całej,  byłej stolicy Polski, krypty i pochówki zasłużonych postaci zapisanych w historii naszego kraju. Drugiego dnia wybraliśmy się z przewodnikiem i opiekunami do największego parku rozrywki w Polsce- Energylandii. Każdy z nas przeżył tam wiele niezapomnianych wrażeń, które na długo zostaną w naszej pamięci. Trzeciego i zarazem ostatniego dnia naszej wycieczki nadszedł czas na zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce. Przejazdem, wstąpiliśmy jeszcze na ''Skałę Fortepian'', by zobaczyć tzw. ''Maczugę Herkulesa'' z bujną legendą. W drodze powrotnej dopisywał nam dobry humor, pokusiliśmy się nawet o wspólne śpiewanie piosenek z bajek ocierających się o nasze dzieciństwo. Ta wycieczka odbyła się w miłej i radosnej atmosferze pełniej niezwykłych emocji.

Zuzanna Zmarzły klasa VIb

Galeria

Program przedszkolnej edukacji antytytoniowej

„Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami”

Klimatyczna klasa

Nie pal

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa im.F. Chopina w Turznie Rights Reserved.